ÚVOD   O CO JDE?   DISCIPLÍNY   VÝSLEDKY   FOTO   SPONZOŘI   DISKUSE 
ÚNOR OBŘÍ SLALOM
17. 2. 2019 - Harusák, Nové Město n. M.

DISKUSNÍ FÓRUM

Zde můžete přispívat svými názory k lize či ke stránkám. Jméno a text zprávy jsou povinné.


Tučně - označte text a stiskněte tlačítko B Kurzíva - označte text a stiskněte tlačítko I Podtržení - označte text a stiskněte tlačítko U
smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile
Opište prosím písmena z obrázku.

<< Příspěvky: 21 - 40 (celkem 6700 příspěvků) >>


11. 01. 2019, 16:24

Jirka pořadatel

Mám pro vás, zatím orientační, termíny na rok 2019:

bowling - neděle 6.1. - NMNM
běh na lyžích . neděle 13.1. - ZR
slalom - je v jednání, nejspíš někdy v únoru - NMNM
short track - také v jednání, podle hokejového play off, kolem poloviny března - ZR
kuželky - 13.4 - 14.4. - Velká Losenice
cross - neděle 28.4. ZR-Račín
Atl. trojboj - neděle 26.5. - NMNM
in line - neděle 2.6. - ZR
časovka - neděle 23.6. - ZR - Sklené
dálk.plavání - neděle 14.7. - Medlov
ol.triatlon - neděle 11.8. - Velké Dářko
cykl.etapa - neděle 1.9. - ZR - Vlachovice
duatlon - neděle 15.9. - Velká Losenice
koulařský sedmiboj - 5.10. - 6.10. - ZR+NMNM
pl.sprint - neděle 10.11. - ZR
střelba - termín nám bude přidělen
----------------------------------------------------
* Valentýnský běh Žďárem . čtvrtek 14.2. 17.00 - ZR hotel Hajčman
* Klémova K12 - termín i trasa se nachází ve stádiu přípravném
* Legenda č.2 - uvidíme, musíme se ještě hodně snažit, Kléma nasadil laťku hodně vysoko


11. 01. 2019, 12:13

Bezchli - bezchli@gmail.com

Ano pokud rodiče mají zájem mohou začít organizovat dětskou variantu tak bych to viděl v silách organizátorů ZR LIGY to bohužel nyní není.


11. 01. 2019, 10:31

Ilona

K junior-12boj: po zkušenostech s naším mladým, který se zúčastňuje orelských běhů (viz orel.cz) – nedoporučuji! Jak tady už zaznělo – milión kategorií, v rámci nich kolem 10 až 15 děcek za rok, v jednotlivých závodech klidně jen tři čtyři účastníci. Takže když synek oznámí, že byl druhý, často to znamená že byl poslední. Je hezké se něčeho účastnit, ale ono se to samo nezorganizuje, takže jestli nechcete našeho Jiříka utahat do bezvědomí, tak se na to...... Navrhovatelé si samozřejmě můžou organizovat co chtějí.


10. 01. 2019, 18:44

Lukáš B

Už bohužel skončil.


10. 01. 2019, 14:40

petr šubrt

Zeptejte se v Přibyslavi. Tam funguje dvanactiboj junior již několik let.


09. 01. 2019, 19:33

Jirka pořadatel

smilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmile
POZORsmilePOZORsmilePOZORsmilePOZORsmilePOZORsmilePOZORsmilesmile

Právě jsem dostal dobře míněnou radu od správce lyžařského areálu ohledně nedělních podmínek pro náš závod. Jeho názor je ten, abysme jeli už v dopoledních hodinách, protože předpověď počasí není dobrá a ráno by to bylo v každém případě lepší. Takže jsme se domluvili na :

prezence - neděle 13.ledna od 8.45-9.45
hromadný start - 10.00

prosím, šiřte tuto zprávu mezi kamarády lyžaře rychlostí blesku zítra bude opravena i pozvánka ale hlavně je na informace docela málo času. Ještě nám bylo přislíbeno, že namísto dvou 4,5km okrfuhů se pojede jeden celý Žďárský okruh - cca 9,5km. Díky za pochopení a v neděli naviděnou.

smilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmile:16smile)


07. 01. 2019, 23:21

Petra L

Dobrý den, i já se s vámi podělím o svůj názor.
Do ligy jsem nastoupila přesně před rokem a v tu doby bych nevěřila, že se zúčastním tolika disciplín a bude mě to bavitsmile. Stalo se a nebyly to jen ty výsledky, které mě donutily stát se skoro pravidelnou účastnicí. Byla to obr parta nadšenců, kteří mě přijali mezi sebe a já si připadala, jako bych s nimi závodila už několik let a všem za to děkujismile.
Nemohla jsem o svých sportovních zážitcích nemluvit doma a tak se stalo pravidlem, že můj 6-ti letý syn se mě pokaždé ptá, zda ho vezmu s sebou, že chce také závodit. Proto i ta myšlenka, proč ne i pro děti? Zřejmě jsem nebyla jediná, koho to napadlo.

ŽLM má jméno a je vyhlášená. Proč nezkusit pro dospěláckou ligu vychovat i naše děti, kteří evidentně chtějí chodit s námi? Kolik jich s námi bylo v neděli na bowlingu? Dle mě cca 25 dětí do 15 let.
Jak píše Jirka, některé disciplíny v pohodě děti zvládnou s námi. Je hezké, jak mají radost z každého úspěchu a bodíku, stejně jako my dospěláci. A to, že nám dospělákům někteří pěkně šlapou na paty, je obdivuhodné. Jen zde podotknu, že tyto naše děti jsou ke sportu vedeny rodiči či si po vzoru rodičů sami tuto možnost vybraly a vyzkouší si v rámci ligy vše, na co si troufnou. Co ale děti, které toto sportovní zázemí v rodičích nemají a rády by třeba přišly a vyzkoušely něco nového?

Tým Jirky je zkušený a stabilní, každý ví, co má dělatsmile. To bychom my, případní organizátoři, zřejmě přesně nevěděli. Snad jsem tím nikoho nedotkla a neurazila, soudím podle sebesmile. Ano, dáme do kupy tým, uspořádáme a odsoutěžíme disciplínu, ale to nám nevyřeší spoustu věcí, které musí být hotovy předtím a po tom a že jich nebude asi málo (organizačních od pozvánky po výsledky, ale co ty administrativní věci, o kterých nevíme … ). Právě s těmi bychom potřebovali poradit a zjistit, co všechno obnáší a zvážit, zda se do toho pustit.
Pak třeba dát na zkoušku tzn. nultý ročník jak zmiňuje Jirka Vábek, jen pár disciplín, zjistit zájem dětí a i rodičů, kteří by se chtěli pravidelně na organizaci podílet.

Není jednoduché v dnešní době zaujmout děti třeba sportem, když je tolik věcí, které mohou ve svém volném čase dělat. Vím o čem mluvím. Pokud si pro ně nepřipravím něčím zajímavý trénink, stačí jedna soutěž, jedna nová věc, neusměju se na ně, nepochválím je, nepofoufám jím bolístku, nezavážu jim tkaničku, neutřu slzičku, tak je to nebude bavit, nebudou pro to dané zapálení, třeba to vzdají a už nepřijdou.

Prosím, je to jen vše můj názor a nerada bych svým příspěvkem rozpoutala nějak vášně a emoce ostatních, to určitě ne.
I když ... určitě nejen já, ale i ti, co se už vyjádřili, by uvítali názory i dalších a snad nebude vadit, že to bude prostřednictvím diskuze zde na stránkách.
Nebo první nápad či prosba, abychom nezahlcovali diskuzi, šla by učinit jednoduchá anketa?
Téma:
Chcete dětskou ligu? Ano - Ne
Moje děti by se rády zúčastnily:
Počet do 8let
Počet do 12let
Dobrovolníci z řad rodičů: Ano – Ne
A pokud by komukoliv nestačila případná anketa a měl by potřebu to více řešit, tak se může ozvat někomu přímo na email.


07. 01. 2019, 20:23

pedros

průměrné 10-12 ti leté děti se mužou zůčastnit max bruslení a plavání sprint--těžko poplavou2 km,uběhnou10 km nebo ujedou na kole 60 km-- dobře holky šubrtovic jsou jiná dimenze--pokud se v přiby, učastnilo okolo 30 ti závodníků myslím že ve ždaře hravě dorazí 50 dětí (pokud budou rozumné discipliny)jde hlavně o zpracování výsledků a být to pod hlavičkou soutěže která má již řadu let zvučné jméno-a zavedenou propagaci-- samotné závody zvládne uspořádat pár nadšenců - samozřejmě s podporou rodičů ale nechci vám do toho moc kecatsmile


07. 01. 2019, 19:50

Jirka pořadatel

Taky bych se chtěl vyjádřit a to hned dvakrát:

1.Včera na bowlingu i dnes odpovídám na dotazy, proč chci končit s pořadatelstvím ŽLM. Není to pravda, končit mě nenapadlo, mám to jako hobby, je mně mezi vámi fajn a celé to vzniklo z pera a hlavy mediálního koordinátora Městského úřadu Žďár n.S. pana Axmana, který si chtěl povyprávět o Lize. To se stalo, druhý den mně poslal na mejla svůj výtvor /článek do Žďárského zpravodaje/ ke schválení a krom poslední věty jsem ho i pochválil. Na konci článku totiž vydedukoval a i uvedl, cituji, že ČAS HLAVNÍHO POŘADATELE SE BLÍŽÍ KE KONCI, TAKŽE SE MUSÍ POMALU ROZHLÍŽET PO SVÉM NÁSTUPCI...Na to jsem mu odepsal, že tu poslední větu může předělat, že to nechám na něm. Asi se mu nechtělo...Takže ještě nekončíme a až to jednou přijde tak to bude. Mám na paměti jednu pravdivou myšlenku Karla Kryla:" Uvědomuji si, že šéf je nade mnou a může se stát, že mi zmáčkne malinkou cévku v hlavě...a já už nic neřeknu.Jenom se tu položím. Člověk by na tuhle možnost neměl zapomínat." Za krátkou dobu se to Krylovi i vyplnilo.

2.Pořádání jakýchkoli závodů pro děti je myšlenka skvělá ale za sebe se přiznám, že se budu snažit /někdy ani to nestačí viz. večírek/ věnovat jedné věci naplno, než dvěma napůl. Hlavně časově. Nabídka ŽLM je i pro děti celkem přijatelná, je z čeho vybírat a je především na rodičích, jak je s rozumem zapojí. Jako příklad bych mohl uvést třeba holky Šubrtovy, hlavně pak Šárku. Začínala jako divačka a fanynka své sestry Elišky, postupně si dala odvahu a pod dohledem Petra a Lucky se začala zapojovat. A teď, vidíte sami, už docela řádí.

A závěrem pochvala všem za povedený rozjezd 19. ročníku našeho sportování.smilesmilesmile


07. 01. 2019, 18:52

Lukáš B

Jsem rád,že se rozjela diskuze ohledně dětských závodů. Určitě to stojí za úvahu. Něco už máme v hlavách,doladime a predneseme Jirkovi a pak záleží v jaké podobě a zda vůbec by to mohlo být. Každopádně se počítá,že se rozšíří počet rozhodčích,nebo jiná sestava,aby nebylo příliš náročné.


07. 01. 2019, 18:43

pedros

ještě trochu v dětských závodech bývají dost veliké rozdíly -i když jsme měli 5 kategorií(7-11 kluci,holky 12-15 kluci,holky a 6 a mladšíspolečná)tak byly problémy s bodováním -první rok stejné jako ve ždaře a rozdíly byly propastné -v dalším roce jsme zavedli bodování jinné( vítěz 100 ,druhý 95 ,třetí 90,čtvrtý87...atd a velice se to osvědčilio...rozhodně je třeba upravit tratě a discipliny individualně pro jednotlivé kategorie..aby si děti zazávodili ale není je potřeba servat!! bodování i discipliny přib,dvanaáctiboje junior jsou podrobněji na odkaz >>


07. 01. 2019, 18:22

pedros

na dětské závody není třeba více než 3-4 pořadatele vím o čem mluvím mám 6-ti leté zkušenosti (přibyslavský dvanáctiboj junior) nejtěžší je po závodech počítání výsledků a jejich umístění na internet -nemluvě o zákonu o ochraně osob.ůdajů-- samotné závody nijak těžké na organizaci nejsou nám se ůčastnilo pravidelně okolo 30-ti dětí a málokdy jednotlivé discipliny trvaly déle než hodinu a půl .


07. 01. 2019, 12:24

Bezchli - bezchli@gmail.com

S Jirkou jsme dětské závody probírali a vzhledem k náročnosti organizace, kdy na dospělé stačí a více ani není tři rozhodčí, nejsme schopni v současné době zajistit 10 - 20 lidí pro dětský závod. My dětský závod pořádáme jen a pouze jeden za rok a máme toho plné kecky vždy. Takže do této problematiky bychom se zatím nehnali. Pokud máte jako rodiče zájem samozřejmě si to můžete vzít na starost. Ale v silách současného organizačního týmu to není.


05. 01. 2019, 19:25

Jirka Vábek

!!! 13.LEDNA BĚH NA LYŽÍCH, KLASICKY, NA KOUKALÁKU v ZR !!!
(viz. příspěvek Jirky níže, nechci aby zapadlo hlavní oznámení dne smile )

A teď k tématu Lukáše B. o dětské verzi ZRLM:
Taky jsme o tom hodně přemýšleli, brzo to pro nás bude aktuální téma a taky bychom do toho šli :-). Napíšu pár postřehů a nápadů k přemýšlení a problémů, které by bylo potřeba nějak vyřešit. Každopádně to klade nároky na organizátory a určitě by bylo potřeba posílit organizační tým (rodiči?):
- Co znamená "pro nejmenší"? Děti do 6 let? Nebo do 10-12? Nebo udělat víc kategorií (organizačně náročnější). Závod pro 5ti-letého bude možná vypadat velmi odlišně, než pro 10ti-letého.
- Pokud to bude jen např. do 6ti let, co ty větší, nebude jim to líto? Kdy pak přestoupí do "dospělé" verze? U různých disciplín může být různé pro různě zdatné děti
- Kdy závody dělat - před startem dospělé disciplíny? Nebo po odstartování dospělé? Např. zkrácené běžky, dálkové plavání a duatlon by tak šly udělat, ale je potřeba vyřešit, kdo bude hlídat, než se rodiče vrátí.
- Jak to udělat u závodů, kde start je jinde než cíl (běh na račín, etapa, časovka)? Odjet a odběhnout malé oběmy někde u startu? Kdo pak bude děti případně hlídat do návratu závodících rodičů?
- U některých disciplín to už teď zvládnou i celkem malé děti (atletika, koule)
- U některých disciplín lze už teď jednoduše udělat s kratšími objemy (short-track, inline, plavání sprint - 1kolo/bazén)
- U disciplín s plaváním - pouze děti co umí plavat nebo i s plavacími pomůckami?
- U časovky do vrchu např. jen první kopec, ale: pustíme děti na neuzavřenou silnici? Nebo s každým pojede dospělý (šlo by i před časovkou, pokud nebude dost rodičů, tak rozcvičujících se dospělých na doprovod se najde dost)
- U triatlonu si nějakou organizačně "snadnou" variantu moc neumíme představit
- U některých disciplín (bowling, kuželky) prostě náčiní nezmenšíme, pro ty úplně malé, těžko říct, jak udělat. U vzduchovky mají malinké děti také asi problém
- Slalom - např. jen závěrečná část kopce, která není tak prudká + ruční měření času?

Možná by bylo dobré "odpilotovat" nultý ročník s méně disciplínami, kde je to jednodušší zorganizovat, zjistit zájem, případně pak rozšiřovat.


05. 01. 2019, 14:41

Jirka pořadatel

SLYŠTE, SLYŠTE, SLYŠTE
----------------------------
Všem na vědomí se dává, že příští neděli, 13.ledna, je narychlo naplánován i objednán BĚH NA LYŽÍCH klasicky na Koukalově okruhu ve Žďáře nad Sázavou. Je to tak narychlo po dohodě se správcem lyžařských tratí v ZR Pepou Holemářem, který ze svých zkušeností nynější sněhové nadílce velkou budoucnost nedává. Další podrobnosti vám mohu ochotně povyprávět zítra na bowlingu v NMNM.

smilesmilesmile


03. 01. 2019, 09:25

Jirka pořadatel

Tak vám všem hezký rok 2019 a kdo to s námi bude chtít rozjet hned od začátku, má možnost již tuto neděli na bowlingu v NMNM. Jak vidíte na pozvánce. Přihlašování na určitou hodinu stále běží, ŽLM také, tak na brzkou viděnou.

smilesmilesmile


01. 01. 2019, 18:55

Lukáš B - lukas.barta@centrum.cz

Všem bych rád popřál vše dobré do nového roku. Hodně zdraví a štěstí a mnoho sportovních úspěchů. A jen malá odbočka-co takhle přemýšlet,zda neudělat něco pro naše budouci ligaře a udělat i soutěž pro nejmenší. Vše ve stejný den,ale v menších objemech? Co si myslite?


24. 12. 2018, 16:07

Světlana

Všechny zdravím, přeji vše dobré a moc mě mrzí, že jsem si s Váma tentokrát nezajuchala a nezatančila. SP byl náročný a už nějak nezvládnu všechno. Tak doufám, že si to příští rok vynahradím.


21. 12. 2018, 19:05

Jirka pořadatel

Mirko, mě už za to péroval Gondík, ale nebuď labuť, pohár je tvůj, protože jsi té krásné šedesátce nejblíž. Přece si tu trofej nenechám doma. A krom toho jdeš všem krásným sportovním příkladem, zvlášť když jsme to tady tak pěkně rozmázli. Koukej přijed ať je co slavit.smilesmilesmile


21. 12. 2018, 17:56

Mirka

Milý Jirko, děkuji za pozvání, ale ještě 2 roky bych měla být ve skupině nad 50smile


<< Příspěvky: 21 - 40 (celkem 6700 příspěvků) >>


krali@krali.cz Králi.cz webdesign 

Králi.cz webdesign - www.krali.cz - tvorba www stránek, webhosting, grafické práce, online obchody

Dovolená CZ - nabídka ubytování v České republice

Psí škola Karlík

K3 sport


Grafické práce Jan Šustr - návrhy, sazby, DTP, tisk

Truhlářské práce Truhlářské práce