ÚVOD   O CO JDE?   DISCIPLÍNY   VÝSLEDKY   FOTO   SPONZOŘI   DISKUSE 
ZÁŘÍ CYKLISTICKÁ ETAPA - cca 38 km
1. 9. 2019, 10:00, Žďár nad Sázavou

DISKUSNÍ FÓRUM

Zde můžete přispívat svými názory k lize či ke stránkám. Jméno a text zprávy jsou povinné.


smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile
Opište prosím písmena z obrázku.

Příspěvky: 1 - 20 (celkem 6951 příspěvků) >>


21. 08. 2019, 05:09

Maryša Mrštíková

Stav se ke mně, já umím lahodnější. A přečtu ti pár úryvků z mé knihy : Napsáno drama, prožito větší


20. 08. 2019, 19:20

Ivinka

Jirko, zastav, vařím a uvařím smile


20. 08. 2019, 19:15

Jirka pořadatel

Nejdřív Klémovi, je první na řadě - Jestli Pán Bůh dá a budu i v létech 2019-2023 ve formě a žadatel bude mít o NT rozumný důvod tak moje jasná odpověď zní ANO. Neumím se z toho tak brilantně vykrucovat, jako když odpovídáš na přímou otázku ty.

A hned spěchám za Královnou - Ivínko, líbilo. Skladbu ani skupinu neznám, ale trefila ses.Jenom jsem zvědavý, jestli ti za chvíli Kléma nenapíše, že ze mě děláš blba. Uvidíme. A za tebou se rád zastavím, jestli ještě pořád vaříš to dobrý kafe.smilesmilesmile


20. 08. 2019, 17:16

MiraŠv

Vážení ligaři, mnoho let se účastním této krásné ligy a zpočátku jsem chtěl být mezi prvními a proto se mi také nelíbily náhradní termíny, protože někdy může mít závodník v jinou dobu lepší podmínky. Až později jsem vychladnul a pochopil,že Jirka vždy vyjde vstříc každýmu, kdo si chce zasportovat, byť v jiný termín. A tak to podle mě bylo i tentokrát,Jirka chtěl prostě vyhovět e-cyklistovi, který si chtěl zasportovat.


20. 08. 2019, 16:18

Ivínka

">odkaz >>


20. 08. 2019, 12:37

Jirka pořadatel

Tak proč, potom, Klémo napadáš ostatní fotografy na časovce.smilesmilesmile


20. 08. 2019, 12:33

Jirka pořadatel

Ivínko, připomenu ti, že jediný dva tzv. čistý, kteří od samého začátku nesouhlasili s tolik propíranými NT byli oba Ráďové. Také o tuto službu nikdy nežádali. Jeden nám to už bohužel neřekne a druhý se naplno věnuje závodní činnosti svého syna. Všem ostatním dnešním Ombudsmanům nastavený systém pár počátečních let vyhovoval, po čase ovšem zmoudřeli a začali projevovat snahu Ligu zdokonalovat. A já bych ji naopak nechal v původním stavu. Dokonalých závodů probíhá všude v okolí dost, většinou od 500,-Kč nahoru, my zase za 20,- /někdy za 40,-/ nabídneme víc srandy. Dokud budu mít kolem sebe lidi jako je Králi, Ruda, Burák, Václav se Zdenkem, Danču, Danku, Janu, Janu, Jardu s chotí, sem tam Klému, Hubajdu, Petra s Čeny, Zuzkojku a některé další, tak bych pokračoval tak jako doposud.

Ligaři ze včerejška, tragédie je, když např. spadne letadlo, nebo se někde protrhne hráz přehrady, ale určitě ne případ, že tě předjede Elektrokolo. Buď zdráv, anonyme.smilesmilesmile


20. 08. 2019, 11:55

Kléma

Jiříkoji Pořadateli,
ke komentáři k Ivínce ... s komentářem s písní KG si z ní, z mého pohledu, děláš blbku a ještě k tomu to myslíš vážně.
Jak to bylo na kruháči, tak je to přesné, jenom jsi zapomněl napsat, že jsem absolvoval okruhy po kruháči dva, možná i tři. Byli jste pěkně překvapeni, skoro až vyděšeni. Jsem mírumilovný člověk, můžete být rádi, že mezi vás nepřilétl gumový granát s praporkem "mit freien Datteln ficken". Babička Klémová to komantovala slovy, že konání náhradních termínu je nečestné!
Nu, a třetí odpověď je pro mne velmi snadná. Ano, naposled jsem takto absolvoval cross 2019. Vyběhl jsem se stopkami v ruce k Mamlasovi, kde jsem stopky vymáčkl´, odfotografoval jsem celý štrůdl běžců ... a vydal se se zmáčknutím stopek vdál, do račínských lesů:
odkaz >>
V r. 2016 jsem takto absolvoval cyklistickou etapu:
odkaz >> Focení i za jízdy ... bylo to trošku nebezpečné, co se týká dopravních přepisů, ale co by člověk pro Ligu neudělal. V předchozích letech jsem takto fotil také běh na Račín i etapu a mohu Ti napsat, že vždy jsem při zastavení zmáčkl stopky a při odstartování stopky zmáčkl. Jestli mne podezříváš z podvodu, tak se mýlíš převelice. Ale i tak zde slibuji, že vícekrát to dělat pro Ligu nebudu.

A chtěl bych zde slyšet od Tebe ráznou odpověď : ano/ne - na otázku: Budeš dovolovat náhradní termíny v r. 2019-2023


20. 08. 2019, 11:41

Ivínka

Jirko, já jsem tady nepsala nic o letech utrpení! Jenom nesouhlasím s tebou, ale s Klémou a co jsem napsala, za tím si stojím. S ligou jsem si užila spoustu nádherného sportování i lidských setkávání. Je to úžasná akce a já ji pořád (jak vidíte) aspoň sleduji a fandím jí. Když mě ale něco mrzí a štve, napíšu to. Kléma vyjádřil názor mnoha dalších, kteří mlčí. Cítala jsem v kostech, že se musím vyjádřit. Třeba z toho ten rozmazlenej fracek ještě vyroste smile Vždycky je naděje smile


20. 08. 2019, 10:04

Jirka pořadatel

Stando a Klémo /na anonymy dlabu/, nesmíte se zlobit, ale Dáma má přednost. Takže milá a vždy usměvavá Ivínko, velice se ti omlouvám za ta léta utrpení, která jsi s námi musela snášet. To myslím doopravdy. Přesto jsi pro mě zůstala i přes dnešní rozdílné názory, Královnou ŽLM, jak jsem tě vždycky nazýval. V každém případě i tobě by pomohlo poslechnout si píseň božského Káji o tom, jak

Prý bejval svět jak z růže květ či háj,
prý žádná ZLOST a LÁSKY DOST jó ráj...

Standovi se za pořadatele přiznám, že i když by to leckoho zajímalo, tak časy jednotlivých disciplín triatlonu neměříme. Je však možné, že si Zdeněk svůj cyklistický čas změřil, zkusím to od něj vydyndat.

Teď udělám vyjímku a odpovím i polovičnímu anonymovi Andymu - tvoje "bolístka", že tě v kopci předjížděl Elekrikář s třemi mláďátky v závěsu je tak trochu sci fiction, protože v reálu by se za ním neudržel ani Marek Papoušek víc než 20 nebo 30 metrů.

No a to nejlepší nakonec - tvá odpověď /23:05/ je přímo vstupenka do vysoké politiky. Tam taky dokáží mluvit půl hodiny a dozvíš se akorát velkej prd. A co se týče oné Přeskočené palice, tak začínám být tak trochu na rozpacích. Vysvětlím - hezký červnový podvečer /máš rád detaily tak 23.6.2019/, skupinka cyklistů chystajících se na časovku v náhradním termínu + 2 rozhodčí /já a Burák/ otáčí hlavy směrem ke kruháči, odkud vřeští klakson, gumy a do toho ječí přes stažené okénko a vlevo sedící vyděšenou babičku jistý pošuk: NÁHRADNÍ TERMÍN, NÁHRADNÍ TERMÍN, NÁHRADNÍ TERMÍN. Řidiči ostatních vozidel na ucpaném kruháči nechápou, jenom zírají. A v ten moment nás všechny společně napadla jediná myšlenka, že ti opravdu přeskočilo v palici. No a pak zase přijdou chvíle, kdy vypadáš O.K., takže fakt nevím. Asi bych se přiklonil k názoru Biziho, že by to chtělo vyhledat odbornou lékařskou pomoc. Nesmíš se divit, mám obavy. Ale ještě než ukončím tento elaborát, tak tě moc poprosím, až budeš na diskusi zase zveřejňovat fotku cyklistů dokládájící jak to nemá být, tak tam dej svoji a rovnou s vysvětlením v jakém termínu jsi jel, kdo ti změřil čas a jestli sis odečetl nebo přičetl zastávku na fotografování. Hodně mně tvoje příspěvky připomínají rčení o "Kázání vody a pití vína".

Dneska jsem se nechal unést, přiznávám, a přidal se na stranu těch, co furt útočí. Jinak patřím k defenzivním hráčům.

smilesmilesmile


20. 08. 2019, 07:27

Standa Topolovský - topolovsky@seznam.cz

Vsuvka do vážné debaty. Jak dopadlo porovnání E-MTB a silničního kola? Resp. jaký byl čas Zdeňka na kole? A má elektrokolo, které pomáhá jen do 25km/h, jak praví zákony?


19. 08. 2019, 23:05

Kléma

Vezmu to od shora .. tedy k Ivínce: Doufám, že nejsi ve společenství Mee Too ... místo podhalení k ŽLM ... nešlo by potěšit i mé očko 55+ smile Aha, nešlo, neb Pavlínek tuatam někdy nahlédne sem ... smile
K Jirkoji Pořadateli k jeho fundované otázce: Předpokládám, že se jedná o dotaz k disciplíně triatlonové.
a) auto - jedná-li se dědíka v bekovce, ve ŠKODA 1000 MB, jedoucí rychlostí 41 km/hod., na hřbitov do Cikháje tak ano, ten se předjet nedá
b) auto - jedná-li se o tatíka v kšiltovce, v Koenigsegg Agera RS, jedoucí rychlostí 444,6 km/h před synkem cyklistickou část triatlonu, tak ano ten se předjet dá
c) traktor - jedná-li se o traktor výrobce Bamfort, zn. Fastrac, jedoucí rychlostí 165,8 km/hod., ten se předjet nedá
d) traktor - jedná -li se o traktor výrobce ZETOR, z, 25A, jedoucí rychlostí 13 km/hod., ten se předjet dá
e) motocykl - jedná-li se o Kawasaki Ninja H2R s 300 koňmi pod kapotkou či Babetu 210, tak ty se předjet nedají
f) lepší cyklista - ten ujede (slabší cyklista se nechá odjet)

Ohledně přeskočené palice, Jiří Pořadateli, odpovídal tak snad někdo?


19. 08. 2019, 22:15

Ivinka

Naprosto s tebou souhlasím, Klémo! Ale tady diskuse neexistuje. Několikrát jsem se zde odhalila a napsala svůj názor. Je to marný. Ať si to Jirka dělá jak on chce, jako doposud. Liga je jeho dítě, který mohlo vyrůst v krásnou bytost. Bohužel je z něj rozmazlenej fracek. A to mě opravdu mrzí.


19. 08. 2019, 15:46

Ligař

Jak tragicky může skončit jeden dobrý nápad před lety.


19. 08. 2019, 14:15

Žďárská liga mistrů

Zopakuji jednu větu z mého předchozího příspěvku a znovu poprosím o FUNDOVANOU ODPOVĚĎ na můj dotaz: Jak vidíte podobné případy, kdy se jiný závodník schovává např. za autem, traktorem, motocyklem nebo lepším cyklistou?

Klémo, on tady někdo psal, že ten s přeskočenou palicí jsi snad ty.smilesmilesmile


19. 08. 2019, 13:46

Jirka Vábek

Mně osobně jsou zmiňované věci (časovka, ekolo) tak nějak jedno (navzdory tomu, že můj vlastní otec prý tahal na časovce kousek Tomáši Jánovi, s kterým pak prohraju o pár vteřin smile ), na druhou stranu chápu, že to někomu může vadit a je to, řekněme, "zvláštní".
Přitom obojí šlo řekl bych lehce vyřešit - u časovky je pochopitelné, že někdo fotí, někdo se potřebuje vrátit na start a předat kolo... stačí se předem domluvit a rezervovat pro tyhle lidi pár prvních startovních čísel, ne?
Stejně tak, pokud Zdeněk jiné kolo nemá a/nebo se na Cikhájské kopce necítí, stačilo vypnout motor, v klidu si ty kopce vyšlápnout pěšky, štafeta by byla v cíli třeba o hoďku později, poslední by nebyla, sklidila možná větší potlesk a všichni by s tím byli myslím v pohodě.

A jak jsem psal, pokud budou mít časoměřiči a Jirka Pořadatel zájem, rád nějaký software a hardware vyberu, otestuju si, třeba i lehce zasponzoruju a pak časoměřiče proškolím, protože přepisovat to z papíru na jiný papír a z něj do excelu je opravdu zbytečná práce, když to jde udělat na pár kliknutí (a co takhle rovnou nějaká databáze namísto excelu, Králi? smile ).


19. 08. 2019, 13:24

Anita

Má pravdu, předseda. O jízdě v háku se moc hovořit nedá neb za elektrocyklistou moc dlouho nikdo nevydržel smile, nikomu cíleně nenapomáhal a ani do cíle si nikoho na zádech nepřivez..chtěl se porovnat na horském elektrokole se silničářskými speciály a přijel stejně tak hotovej smilesmile


19. 08. 2019, 13:10

Kléma

Jiříkoji, myslím, že přeskočilující nebude (snad) nikdo jiný tento:

18. 08. 2019, 10:05
Králi
pokus

A kdyby to nebyl náš Králulínek, on ho jistě dokáže dle IP adresy odhalit.

Bezchli, v klidu a míru zde dokládám, jak by to nemělo vypadat!
odkaz >>
Můj poznatek je tento: byl jsem připraven na kopečku ve Vysokém poříditi fotodokumentaci z časovky. Když jsem viděl tuto skupinku, řítících se bez čísel pěkně takřka dohromady, tak mi to nedalo a volal jsem Jirkovi Pořadateli, jestli je již odstartováno ... s odpovědí, že na trati je již 10 závodníků.... Viděl jsi již někdy na kdejakém podniku startovat při časovce jednotlivců skupinu? Myslíš, že tento můj komentář je pro potopení ... nebo zlepšení zrligy?


19. 08. 2019, 10:18

Žďárská liga mistrů

Tak aby si někdo nemyslel, že se vyhýbám odpovědi - to elektrokolo, které některým z vás nedá spát, tak to vám zde už vysvětlila Anitka. Myslím si, že dostačujícím způsobem. Jejich štafeta pro nikoho nepracovala, nikomu nedělala vzduchový ani jiný pytel a sama se dopředu vzdala bodů. Můžete se na to dívat jak chcete /na to má každý právo/ ale určitě ne jako na podvod, nebo úmyslené poškození ostatních závodníků. A jestli tady píše Andy o výhodě pro ty, kteří za ním viseli, tak bych ho chtěl poprosit, jak vidí podobné případy, kdy se jiný závodník schovává např. za autem, traktorem, motocyklem nebo i lepším cyklistou. Pokud se za ElektroZdeňka někdo schoval, tak pouze využil příležitosti. Nic víc. Za 20 let ŽLMmáckých triatlonů spíš znám případy, kdy se tzv. hák konal účelově. Ale to je každého svědomí a za sebe moho zodpovědně slíbit, že 40 dobrovolných hlídačů na každý kilometr tratě shánět nebudu.

A jednu užitečnou radu na závěr - moc si to všechno kolem elektrokola neberte, jednomu tady na diskusi z toho už přeskočilo v palici, viz padesát příspěvků ze včerejška.

odkaz >>


19. 08. 2019, 08:52

Andy

Pro elektrokola byla v neděli speciální disciplína v NMnM od Kolo pro život smile do této soutěže myslím že to opravdu nepatří ať někdo chce nebo ne. Opravdu nebylo příjemné když Vás e-bajk v kopci předjel a za ocáskem další tři mláďátka. Každopádně je to k zamyšlení, ale myslím že tento způsob bude akorát nás amatérské nadšence spíše odrazovat. smile


Příspěvky: 1 - 20 (celkem 6951 příspěvků) >>


krali@krali.cz Králi.cz webdesign 

Králi.cz webdesign - www.krali.cz - tvorba www stránek, webhosting, grafické práce, online obchody

Dovolená CZ - nabídka ubytování v České republice

Psí škola Karlík

K3 sport


Grafické práce Jan Šustr - návrhy, sazby, DTP, tisk

Truhlářské práce Truhlářské práce